www.gwo.cz   
START
HLAVNÍ MENU
MAPA
VAŠI FAVORITÉ
O PSP
HELP


automechanik

Oprava tlumiče výfuku
Oprava tlumiče výfuku Oprava převodovky Seřizování geometrie náprav Výměna přívodních kabelů Kontrola funkce motoru
inzerce:
....

automechanik:

Kdo to je a co dělá? Úkolem automechanika je provádět údržbu, opravy a seřizování silničních motorových vozidel.

Co je náplní jeho práce? Pracovními činnostmi jsou - stanovování diagnózy poruch prozkoumáním závad - stanovování způsobu oprav - posuzování stupně opotřebení a funkční způsobilosti jednotlivých součástí s ohledem na optimální provoz - provádění oprav a výměny jednotlivých součástí, podskupin a skupin součástí a jejich příslušenství (motorů, převodovek, spojek, brzdových systémů, alternátorů, rozdělovačů, filtrů, atd.) - provádění nastavovacích a seřizovacích prací na mechanických, hydraulických a pneumatických dílech vozidel - zhotovování jednotlivých součástí nebo jejich renovace - montáž dílů automobilového příslušenství - provádění systematické údržby, záručních oprav a prohlídek - provádění generálních a celkových oprav.

V jakém pracuje prostředí? Povolání je vykonáváno převážně v autoservisech v menších i větších dílnách i mimo dílny s nepříznivými vlivy pracovního prostředí jako mastnota a těžko přístupné objekty práce, popř. měnící se klima.

S čím pracuje? Mezi nejpoužívanější pracovní prostředky patří ruční nářadí a pomůcky pro řemeslnou práci, např. klíče, šroubováky, dále maznice, měřidla, zkoušečky, diagnostické přístroje a hlavně šikovné ruce a neomezená pohyblivost celého těla.

Jaký by měl být a co by měl znát? Předpokladem pro úspěšný výkon povolání je vyučení, zručnost, technické myšlení, prostorová představivost, trpělivost, přesnost, schopnost organizovat si práci, dobrý zrak, trpělivost, fyzická zdatnost. Nevhodné pro občany s poruchou jemné motoriky horních končetin, s těžší poruchou zrakové ostrosti, s epilepsií, s ekzémy a dermatozami, zvláště na horních končetinách, s prokázanými alergiemi na oleje, mazadla a další chemické látky.


Příbuzná povolání
ISTP
Výběr tohoto povolání Chcete zařadit toto povolání do koše speciálně vybraných povolání?


 
¨
 Softwarová část Průvodce světem povolání (Guide to the World of Occupations) byla vytvořena firmou 5D software.